Διατελέσαντες Πρόεδροι Μ.Τ.Ν. - Ένωση Αποστράτων Αξιωματικών Λιμενικού Σώματος

Breaking

Πέμπτη 13 Μαΐου 2021

Διατελέσαντες Πρόεδροι Μ.Τ.Ν.

 


ΔΙΑΤΕΛΕΣΑΝΤΕΣ ΠΡΟΕΔΡΟΙ Μ.Τ.Ν.

  

Α/ΑΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΒΑΘΜΟΣΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
01Κ. ΝΙΚΟΔΗΜΟΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ09/11/1856 - 31/12/1859
02Μ.Α. ΤΣΑΜΑΔΟΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ01/01/1860 - 14/08/1863
03Γ. ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣΑΡΧΙΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ15/08/1863 - 22/07/1865
04Γ. ΖΩΧΙΟΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ23/07/1865 - 12/05/1866
05Κ. ΜΠΡΟΥΣΚΟΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ13/05/1866 -  /////////////
06Ν. ΜΙΑΟΥΛΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ///////////// - 02/01/1867
07Γ. ΖΩΧΙΟΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ03/01/1867 - 25/10/1871
08Δ. ΣΑΧΙΝΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ26/10/1871 - 01/03/1873
09Γ. ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣΑΝΩΤ. ΑΡΧΙΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ02/03/1873 - 01/06/1883
10Α. ΒΑΤΣΑΞΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ02/06/1883 - 04/04/1885
11Ν.Δ. ΜΙΑΟΥΛΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ05/04/1885 - 30/10/1886
12Κ. ΣΑΧΤΟΥΡΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ01/11/1886 - 30/11/1888
13Μ. ΒΟΤΣΑΡΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ01/12/1888 - 30/04/1889
14Μ.Γ. ΣΑΧΤΟΥΡΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ01/05/1889 - 16/10/1889
15Ι. Α. ΒΩΚΟΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ17/10/1889 - 01/10/1890
16Γ. ΑΠΟΣΤΟΛΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ02/10/1890 - 04/02/1892
17Α. ΒΑΤΣΑΞΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ05/02/1892 - 08/07/1892
18Γ. ΜΥΡΓΙΑΛΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ09/07/1892 - 28/07/1895
19Ι.. ΒΩΚΟΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ29/07/1895 - 01/08/1896
20Κ. ΖΩΤΟΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ02/08/1896 - 06/01/1897
21Γ. ΜΥΡΓΙΑΛΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ07/01/1897 - 12/04/1897
22Α. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥΠΛΟΙΑΡΧΟΣ13/04/1897 - 12/07/1897
23Γ. ΜΥΡΓΙΑΛΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ13/07/1897 - 15/10/1897
24Α. ΤΣΑΜΑΔΟΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ16/10/1897 - 20/06/1898
25Κ. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ21/06/1898 - 1/09/1898
26Κ. ΣΑΧΤΟΥΡΗΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ02/09/1898 - 25/09/1899
27Η. ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ26/09/1899 - 31/10/1899
28Κ. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΣΠΛΟΙΑΡΧΟΣ01/11/1899 - 15/01/1907
29Π. ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗΣΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ16/01/1907 - 03/03/1908
30Ν. ΘΕΟΧΑΡΗΣΑΡΧΙΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ04/03/1908 - 22/10/1917
31Π. ΜΠΟΥΦΗΣΑΝΩΤ. ΑΡΧΙΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ23/10/1917 - 01/04/1919
32Δ. ΛΑΜΠΡΟΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ02/04/1919 - 10/01/1921
33Η. ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ11/01/1921 - 16/11/1922
34Ε. ΔΡΑΓΑΤΣΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ17/11/1922 - 14/06/1931
35Λ. ΚΑΝΑΡΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ15/08/1931 - 10/08/1934
36Α. ΜΠΑΤΣΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ11/08/1934 - 01/02/1938
37Ν. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ02/02/1938 - 02/06/1948
38Ε. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ03/06/1948 - 30/05/1951
39Κ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ01/06/1951 - 06/07/1957
40Π. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ06/07/1957 - 23/07/1961
41Α. ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)24/07/1961 - 12/09/1961
42Κ. ΤΣΑΤΣΟΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ13/09/1961 - 13/08/1964
43Ε. ΖΑΡΠΑΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ16/08/1964 - 10/06/1967
44Α. ΓΚΙΩΝΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ05/07/1967 - 23/02/1972
45Π. ΘΕΟΧΑΡΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ Λ.Σ. (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)24/02/1972 - 20/06/1972
46ΓΚ. ΠΕΤΜΕΖΑΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ20/06/1972 - 05/12/1974
47ΑΡ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ05/12/1974 - 05/12/1975
48Μ. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ Λ.Σ. (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)06/12/1975 - 17/08/1977
49ΑΛΕΞ. Δ. ΡΑΛΛΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ18/08/1977 - 15/08/1980
50Π. ΜΑΛΛΙΑΡΗΣΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)16/08/1980 - 27/07/1981
51 Ι. ΛΑΜΠΙΡΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (Ο) (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)28/07/1981 - 06/01/1982
52 Π. ΜΑΛΛΙΑΡΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)07/01/1982 - 23/03/1982
53 Ν. ΑΝΔΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)26/04/1982 - 25/04/1985
54 Γ. ΤΥΠΑΛΔΟΣ ΞΥΔΙΑΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ25/04/1985 - 24/04/1988
55 Π. ΜΑΝΑΚΟΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (Ο) (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)26/04/1988 - 08/05/1988
56 Ι. ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ09/05/1988 - 28/11/1990
57 Η. ΚΑΒΟΥΚΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ29/11/1990 - 07/04/1992
58 Α. ΚΑΝΤΑΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ08/04/1994 - 08/12/2002
59Γ. ΦΛΙΓΚΟΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (Ο) (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)09/12/2002 - 26/02/2003
60Ν. ΤΟΤΟΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ07/02/2003 - 14/11/2004
61Κ. ΚΑΝΑΒΑΡΙΩΤΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ15/11/2004 - 10/04/2008
62Μ. ΚΑΝΑΡΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ11/04/2008 - 05/06/2014
63Ι. ΛΕΒΕΝΤΗΣΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ)06/06/2014 - 28/08/2014
64Ν. ΒΑΖΑΙΟΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ29/08/2014 - 20/08/2017
65Δ. ΧΕΛΜΗΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ21/08/2017 - 09/09/2020
65Ι. ΣΑΜΑΡΑΣΑΝΤΙΝΑΥΑΡΧΟΣ10/09/2020 - ////////////

Pages